Ćwiczenie tricepsów na ławeczce - silowniadomowa.pl

Ćwiczenia na ławeczce

Ławeczka jest sprzętem, którego nie może zabraknąć w żadnej siłowni – także w tej domowej siłowni powinna się ona znaleźć. Ćwiczenia na ławeczce są przeznaczone dla osób, które wiedzą, jak trenować siłowo i chcą wyrzeźbić swoją sylwetkę.

Ławeczka – ćwiczenia na tricepsy i nie tylko

Ćwiczenia na ławeczce doskonale rozbudowują mięśnie ramion, tricepsy, bicepsy, a także klatkę piersiową i plecy. Ćwiczenia na mięśnie grzbietu wykonywane na ławeczce są naprawdę doskonałym sposobem na to, aby raz na zawsze wyrzeźbić swoją sylwetkę.

Przy pomocy ławeczki można wykonywać naprawdę wiele ćwiczeń. Najprostszym ćwiczeniem, które na pewno nikomu nie przysporzy problemów, jest wyciskanie hantli leżąc. To proste ćwiczenie, które mogą wykonywać nawet osoby bardzo początkujące – wystarczy wybrać najlżejsze hantelki albo nie zakładać obciążników na gryf. Dopiero z czasem, kiedy dojdziemy do wprawy, można postarać się o większe obciążenie, co z pewnością przełoży się pozytywnie na wzrost masy mięśniowej w naszym ciele. Osoby bardziej zaawansowane powinny wybrać  wyciskanie hantli na ławce skośnej głową w górę. W tym ćwiczeniu mogą bowiem postawić na naprawdę spore obciążenie, ale nadal będzie to trochę łatwiejsze niż wyciskanie sztangi na zwykłej, prostej ławeczce.

Wymach hantlą za głowę jest kolejnym ćwiczeniem, które wykonywać można na ławeczce. Takie ćwiczenie doskonale buduje mięśni pleców, pozwala wyrzeźbić je i wzmocnić. Tutaj brak doświadczenia także nie jest przeszkodą – wystarczy wybrać trochę mniejsze obciążenie, żeby móc to ćwiczenie wykonać bez większych problemów. Osoby bardzo początkujące, które nigdy w życiu nie ćwiczyły i prowadziły raczej kanapowy tryb życia, mogą w pierwszych dniach w ogóle zrezygnować z obciążenia, nawet niewielkiego i wykonywać jedynie wymach ręką.

Zakup ławeczki do ćwiczeń

Ławeczka jest przyrządem, na którym można uskuteczniać wiele treningów. Warto ją więc zakupić. Jeśli nie chcemy przeznaczać finansów na zakup nowej ławeczki, to z powodzeniem znajdziemy używane w bardzo niewielkich cenach.