Trening nóg na ławeczce - silowniadomowa.pl

Ćwiczenia nóg na ławeczce – zadbaj o swoje nogi!

Ćwiczenie nóg to temat, którym powinny zainteresować się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Panie często chcą eksponować swoje nogi w krótkich spodenkach i spódniczkach. Warto więc pamiętać o tym, aby ładnie je wyrzeźbić przez sezonem na krótkie ubrania. Dzięki temu cała sylwetka będzie wyglądać na bardziej wysportowaną i wyższą.

Ćwiczenia nóg to także temat dla Panów – mężczyźni podczas ćwiczeń zazwyczaj skupiają się na górnej części ciała. Na co jednak zdają się intensywne ćwiczenia brzucha i ramion, jeśli pomijamy całkowicie ćwiczenia ud? W takiej sytuacji sylwetka wygląda bardzo nieproporcjonalnie, a czasami wręcz śmiesznie.

Trening nóg na ławeczce

W zależności od posiadanego sprzętu, możliwości i doświadczenia w ćwiczeniach, możemy wykonywać wiele ćwiczeń na nogi przy pomocy ławeczki. Jeśli posiadamy ławeczkę z możliwością obciążenia nóg, można po prostu unosić nogi do góry. W zależności od doświadczenia obciążenie można zmieniać. Na początek najlepiej sprawdzi się małe obciążenie, które stopniowo należy zmieniać na większe. Unoszenie nóg na ławeczce jest ćwiczeniem, z którym na pewno poradzi sobie każdy. Przy pomocy tego sprzętu można także zadbać o inne części ciała.

Ćwiczenia mięśni pośladków na ławeczce to ćwiczenia, które z przyjemnością będą wykonywać przede wszystkim kobiety, które marzą i pięknych pośladkach. Najprostsze ćwiczenie na pośladki polega na unoszeniu do góry bioder.

Plecami należy oprzeć się o ławeczkę, nogi muszą być zgięte w kolanie, pośladki i biodra należy wypychać do góry tak, aby nasze łydki i uda tworzyły kąt prosty, a uda powinny być w tej samej linii co plecy. Do ćwiczenia można zastosować obciążenie, na początku może być niewielkie. Obciążenie należy umieścić trochę powyżej bioder i podczas ćwiczenia je podtrzymujemy (nie stosujemy rąk do odpychania się od ziemi). Jeśli nie mamy małych hantelków, to skorzystać można na przykład z butelki z wodą! Jest to bardzo proste, ale niezwykle efektowne ćwiczenie, które doskonale rzeźbi pośladki!