Ławeczka do ćwiczeń w domu - silowniadomowa.pl

Ławka do ćwiczeń

Osoby, które chcą ćwiczyć, na pewno wiedzą, czym jest ławeczka do ćwiczeń. To sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdej siłowni – czy to profesjonalnej, czy też domowej. Ławeczka jest prostym urządzeniem, które może być wykorzystywane do wielu ćwiczeń. Zazwyczaj korzysta się z niej przy takich ćwiczeniach jak wyciskanie sztangi, ale można używać jej chociażby do robienia brzuszków.

Ławeczka – jak ją wybrać?

Ławka do sztangi i innych ćwiczeń musi być bardzo stabilna. Podczas podnoszenia sztangi nie możemy sobie bowiem pozwolić na momenty zachwiania się ławeczki. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać ławeczki sprawdzonych producentów, które są polecane przez innych. Ławki do wyciskania sztangi mogą mieć regulację podnoszenia siedziska, w ten sposób można dopasować jej wysokość do własnych potrzeb, a także do potrzeb wykonywania różnych ćwiczeń. Ławeczka do sztangi powinna być wyposażona w specjalne, bardzo wytrzymałe podporniki.

Ławeczka do ćwiczeń brzuszków, która przeznaczona jest tylko i wyłącznie do takich ćwiczeń, wygląda trochę inaczej. Jest ona odpowiednio wyprofilowana tak, że wygodnie się na niej leży. Zazwyczaj brzuszki wykonuje się po skosem, z głową na dole, co sprawia, że ich robienie jest trudniejsze niż w przypadku typowych brzuszków. Ławeczka do ćwiczeń z obciążeniem nadaje się więc idealnie dla osób, które mają już pewne doświadczenie w ćwiczeniach. Na takiej ławeczce można robić także pompki i crunche, czyli ćwiczenia polegające na podciąganiu nóg do góry – w wersji z ławeczką jest to znacznie trudniejsze, bo nóg nie powinniśmy w ogóle kłaść na ziemi, powinny przez czas ćwiczenia być ułożone prostopadle do pleców.

Nowa czy używana ławeczka do ćwiczeń?

Ławeczka do ćwiczeń jest sprzętem na tyle prostym i raczej bezawaryjnym, że można zdecydować się także na zakup używanej ławeczki. Z pewnością pozwoli to nam sporo zaoszczędzić. Nie ma sensu też zapisywać się specjalnie na siłownię tylko po to, aby skorzystać z ławeczki – zazwyczaj są one i tak mocno oblegane i dostanie się do ławeczki nie jest proste.