Ćwiczenia domowe na ławeczce - silowniadomowa.pl

Najlepsze ćwiczenia na ławeczce w domu

Masz już swoją własną siłownie w domu? Zastanawiasz się od czego zacząć? Najlepiej zacznij od rozgrzewki. Powinien to być np. bieg na bieżni lub jazda na rowerku stacjonarnym przez minimum 10 minut. Następnie powinniśmy przystąpić do planowanych ćwiczeń ze stopniowaniem obciążenia. Złe wykonanie rozgrzewki może przynieść wiele szkód w organizmie.

Poza tym powinniśmy jasno określić sobie plan działania i cele które chcemy osiągnąć. Tutaj należy również wspomnieć o odpowiedniej diecie dostosowanej do naszego organizmu i jego potrzeb  – dieta ułatwi nam rozwój masy mięśniowej.

Trening na ławeczce w domu

Ławeczka jest prostym sprzętem, dla którego miejsce znaleźć możemy w każdym domu! Nie zajmuje wiele miejsca i nie jest bardzo kosztowna.  Ćwiczenia na ławeczce w domu możemy podzielić na:

  • ćwiczenia na mięśnie klatki piersiowej,
  • ćwiczenia na mięśnie grzbietu,
  • ćwiczenia na tricepsy,
  • ćwiczenia na bicepsy,
  • ćwiczenia na brzuch na ławeczce,
  • ćwiczenia ogólnorozwojowe na ławeczce,
  • ćwiczenia na mięśnie nóg.

Do prawie wszystkich wymienionych wyżej ćwiczeń będziemy również potrzebowali hantli i sztangi, czasami zastąpić je można na przykład butelkami z wodą, jeśli akurat nie mamy przy sobie hantelków. Brzuszki na ławeczce nie wymagają dodatkowych przyrządów i są najprostszą formą korzystania z ławeczki.

Ławeczka jest bardzo wszechstronnym wyposażeniem naszej siłowni. Można na niej wykonać przeróżne ćwiczenia, które angażują najróżniejsze partie naszego ciała. Jest zatem doskonałą inwestycją w siebie. Sama ławeczka jest dosyć prostym sprzętem, ale to od nas zależy, jak wykorzystamy wszystkie jej możliwości – a jest ich naprawdę sporo!

Jak wybrać odpowiednią ławkę do ćwiczeń?

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na takie parametry jak: maksymalne obciążenie, zajmowana przestrzeń, montaż, regulacja, stabilność i solidność, komfort i bezpieczeństwo.

Oczywiście najtańszą ławeczkę kupimy już za sto złotych, ale nie będzie ona z pewnością miała wszystkich funkcji, które oferują droższe modele. Dlatego warto rozejrzeć się za sprzętem renomowanych firm lub zakupić lepszy sprzęt ale z drugiej ręki.