Trening cardio lub trening siłowy?

Wiosna, a Ty wciąż nie wiesz, co zrobić ze swoim życiem? Masz doła, gdy widzisz swoje ciało, które do perfekcyjnych nie należy? Waga spora, dużo tłuszczyku, a lato się zbliża szybkim krokiem i masz coraz mniej czasu na naprawę swojego wyglądu. Jak pokażesz się na plaży w takim stanie?

Jeśli masz na tyle dystansu do siebie – gratuluję. Ale nie ukrywajmy – większość musi teraz postawić na sport, jeśli chce wyglądać naprawdę ładnie latem. Nie jest to oczywiście takie trudne jak się wydaje. Dobrym sposobem na początek jest tylko trening cardio, który jest właściwie obowiązkowy. Nie możemy oddawać się tylko treningom siłowym, nawet tym domowym, gdyż wtedy katujemy swoje ciało.

Nie zapominajmy, że sport musi być czymś przyjemnym, w innym wypadku stracimy zapał i uznamy, że przesiadywanie w domu przed telewizorem jest przyjemniejszą formą spędzania czasu. Gdy już będziemy pewni, że jesteśmy gotowi i że trening cardio to coś dla nas, pamiętajmy o odpowiednim stroju. Najczęściej to tylko właściwe buty, ale nie musimy kupować takich z najwyższej półki cenowej. Sport nie wymaga jakichś wielkich wydatków, przynajmniej na początku, kiedy jeszcze nie jesteśmy pewni, czy dana dyscyplina jest stworzona dla nas.

Gdy będziemy już pewni, że ta forma treningu cardio odpowiada nam możemy pomyśleć o czymś więcej, na przykład w przypadku biegania pomyśleć o butach dobrej jakości, by uniknąć kontuzji.